Fritters me rrush të thatë holandez

Fritters me rrush të thatë holandez
horno
receta gourmet
snacks
cocina holandesa
Breads dhe buns
Fritters me rrush të thatë holandez
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
 • 500 g miell
 • 40 g maja presion
 • 100 g sheqer
 • 1/8 de I de leche templada
 • një majë e kripë
 • las cortezas de 1 limón y de 1 naranja ralladas
 • 2 vezë
 • 75 g gjalpë
 • 100 g de pasas sin pepitas
 • 50 g de pasas de Corinto
 • 75 g de corteza de naranja confitada muy picada
Para freir
 • 1 l të naftës apo të 1 kg gjalpë
Udhëzimet
 1. Shosh miell në një enë dhe të bëjë një vrimë në qendër. Incorporar en él la levadura desmenuzada y amasar junto con un poco de azúcar, la mitad de la leche y un poco de harina.
 2. Lënë brumë të rritet para zihet 15 minuta. Repartir en el borde de harina el resto del azúcar con el resto de la leche, kripë, las ralladuras de limón y de naranja, los huevos y la mantequilla en trocitos y amasar todo junto con la masa previa.
 3. Të lënë për të eksitohet 15 minuta. Introducir las pasas 2 minutos en agua caliente, escurrir y agregar junto con la corteza de naranja confitada. Lënë brumë të rritet 15 minuta. Nxehtësia e naftës në 160 gradë.
 4. Con dos cucharas enharinadas hacer pequeños buñuelos con la masa, introducir unos seis buñuelos en el aceite cada vez y freír 10 minuta, derisa të artë ngjyrë kafe.
 5. Ana e tyre me një lugë slotted. Sacar los buñuelos del aceite cuando estén fritos y dejar escurrir en papel absorbente.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.