,

Brazo de gitano de cacao

Brazo de gitano de cacao
Brazo de gitano de cacao
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota, mesatare: 5,00 e 5)
E ngarkimit...
Print
koha prep
20 min
koha cocion
5 min
koha totale
25 min
koha prep
20 min
koha cocion
5 min
koha totale
25 min
Përbërësit
 • 1/2 paquete de fresas congeladas
Në anën tjetër
 • 8 yolks vezë
 • 100 g sheqer
 • 4 të bardhë veze
 • 80 g miell
 • 20 g niseshte
 • 40 g kakao pluhur
Në anën tjetër
 • 1/2 l krem të lëngshme
 • 100 g sheqer
 • 1 cucharada de cacao en polvo
Për tabaka pjekje
 • letër e mjekrës
Udhëzimet
 1. Descongelar las fresas según se indique. Forrar una bandeja de horno con papel barba. Ngrohje furrë për 240-250 gradë. Batir las yemas con la mitad del azúcar hasta obtener una "mezcla espumosa. Montar las claras con el resto del azúcar e incorporarlas de abajo arriba a la mezcla de yemas.
 2. Shosh mbi miell me niseshte dhe kakao dhe përzierje. Repartir la masa de bizcocho sobre el papel barba y cocerla 5 minuta në gjysmë lartësi. Volcar la capa de bizcocho sobre un paño espolvoreado con azúcar, cubrirla con un paño humedecido y dejarla enfriar. Retirarle el papel barba.
 3. Reducir las fresas a puré. Montar la nata con el azúcar y mezclar la mitad de ella con el puré de fresas. Untar con nata blanca una mitad longitudinal del bizcocho y la otra con nata de fresas.
 4. Enrollar el bizcocho y espolvorearlo con el cacao tamizado.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, rënia e flokëve, diabeti


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.