,

Hottie të Mesit të Natës

Hottie të Mesit të Natës
Bombon de medianoche
Con esta receta se puede hacer chocolate a partir de cero, es una forma fácil y rápida de hacer.
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
10 min
koha cocion
30 min
koha totale
40 min
koha prep
10 min
koha cocion
30 min
koha totale
40 min
Përbërësit
 • - 120 gr. miell
 • - 75 gramos de mantequilla derretida
 • - 75 gram sheqer
 • - Vezë
 • - Licor de cafe o ron
 • - Chocolate amargo picado
 • - Leche entera
Udhëzimet
 1. Engrase un molde para hornear.
 2. Mezcle la harina, gjalpë, sheqer, el huevo y el licor y añadir el chocolate.
 3. Cocinar 30 minuta, retirar y dejar enfriar 10 për 15 minuta.
 4. Preparar el techo, calentando la mantequilla y dejar que tome un color marrón claro.
 5. Retirar y agregar el licor, qumësht dhe sheqer.
 6. Cubrir la masa y quitar el exceso de chocolates con la espátula.
 7. Cortar cuadraditos de 2 ose 3 pulgadas cuadradas.
Shënime
 • 1 pulgada = 2.5 cm
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.