Buns mbështjellë

Buns mbështjellë
Buns mbështjellë
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
30 min
koha cocion
30 min
koha totale
1 hr
koha prep
30 min
koha cocion
30 min
koha totale
1 hr
Përbërësit
 • 500 g miell
 • 30 g maja presion
 • 50 g azúar
 • 1/4 l qumësht rrëmbyer
 • 40 g gjalpë
 • 2 vezë
 • 1 lugë çaji kripë
 • lëvorja e 1/2 integruar limon
 • 6 lugë gjalpë i shkrirë
 • 8 lugë kafe sheqer
 • 75 g rrush të thatë
 • 150 g gjalpë
 • 2 lugë sheqer
Udhëzimet
 1. Shosh miell në një dubluar ju dhe të bëjë një vrimë në cen tro. Përzierje në atë maja, të grimcuar me pak sheqer, qumështin dhe pak miell. Të lënë për të eksitohet 15 minuta.
 2. Shkrihet gjalpë, puna pjesa tjetër e sheqerit, vezë, kripë dhe limon lëkurë të brumë para dhe të lënë për të eksitohet 15 minuta.
 3. Ndani brumë në copa të 50 g, të bërë shirita të 20 cm të gjatë dhe 8 cm të gjerë, lyejmë me gjalpë liquid, derdh mbi kafe sheqer dhe rrush të thatë, përkuluni dhe të rrokulliset të ngushtë anën.
 4. Shkrihet gjalpë, të marrë 4 lugë në një pan springform. E vendosur në myk tortë me bent anën poshtë. Të lënë për të eksitohet 15 minuta.
 5. Ngrohje furrë për 190 gradë. Derdh mbi buns pjesa tjetër e gjalpë dhe sheqer dhe kuzhinier 25-30 minuta në gjysmë lartësi të furrës. Të shërbejë e nxehtë.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.