BIstec një caballo

BIstec një caballo
almuerzo
mishi i kuq
cocina venezolana
Mish
Bistec një caballo
Pjesë 8
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
 • 1 një kilogram i mishit të viçit (fileto, regan, etj), të prerë në 8 steaks
 • 1/2 filxhan qepë integruar
 • 2 karafil të hudhër, shtypur
 • 1/4 çaji anglisht salcë Worcestershire
 • 1 1/2 lugë çaji kripë
 • 1/4 lugë çaji piper
 • 1 lugë gjelle vaj
 • 1/4 e një filxhan të naftës për tiganisje
 • 1 qepë të madhe në rrota
 • 8 vezë
Udhëzimet
 1. Mix qepë integruar, hudhër, salcë worcestershire, kripë, e piper dhe lugë gjelle vaj dhe me këtë marinade fshij steaks, janë lënë mënjanë nga 1/2 kohë
 2. Në një tigan sauté pjesa tjetër e naftës për ngrohje. Të shtoni steaks të, pa marinade, është frien derisa të artë ngjyrë kafe; disa 3 për 4 minuta në total, pothuajse të jetë, shtoni në tigan e qepë në rrota me marinade dhe rfj-së deri sa të artë ngjyrë kafe.
 3. Në ndërkohë, në një tigan skuq vezët për shije në vaj nuk është shumë e nxehtë. Për të ju shërbyer, është vënë në çdo gjellë një biftek dhe të lartë rrotat e skuqur qepa dhe një vezë të skuqur.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.