Oriz dhe qumësht me pllaka e bajame dhe kanellë

Oriz dhe qumësht me pllaka e bajame dhe kanellë
Oriz dhe qumësht me pllaka e bajame dhe kanellë
Print
Përbërësit
  1. 100 gramos de arroz común
  2. 700 cc de leche
  3. 50 gramos de azúcar
  4. 1 pizca de sal
  5. Ramitas de canela y cascaritas de limón a gusto.
Udhëzimet
  1. Remojar arroz con leche por lo menos 6 orë. Luego llevar a fuego bajo con canela y cáscara de limón, dejar hervir 10 minuta.
  2. Agregar azúcar y sal. Remover y seguir cocinando 5 minutos más o hasta que el arroz esté bien cocido y cremoso. Servir tibio o frío con las tejas de almendras y canela.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment