Oriz dhe qumësht me pllaka e bajame dhe kanellë

Oriz dhe qumësht me pllaka e bajame dhe kanellë
bajame
kanellë
Oriz
Oriz dhe qumësht me pllaka e bajame dhe kanellë
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
  • 100 gram oriz të përbashkët
  • 700 kp e qumështit
  • 50 gram sheqer
  • 1 mënyra e gatimit:
  • Saj e kanellë dhe zest e limoni për shije.
Udhëzimet
  1. Oriz isonzo në qumësht për të paktën 6 orë. Atëherë për të sjellë një të ulët të vlim me kanellë dhe limon zhvishem, vlim 10 minuta.
  2. Të shtoni sheqer dhe kripë. Llokoçis dhe të vazhdojë të gatuaj 5 minuta më shumë ose deri në oriz është i gatuar dhe i butë. Shërbejmë të ngrohtë ose të ftohtë, me pllaka e bajame dhe kanellë.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.