Wrap pule

Wrap pule

Mish pule kjo është ndoshta një nga ushqimet që shumica e mjekëve rekomandojnë, dhe se pothuajse në të gjitha dieta është gjellë më të pranishëm, për shkak se është të shëndetshme dhe të ulët në kalori.

Por sigurisht, mish pule mish, nuk është nga më të pasur, keni nevojë për disa bashku për të pasur më shumë shije, dhe në këtë rast ne ju sjellim një receta e pulës roll se me të vërtetë është e hollë.

mish pule
Mish
Pulë të përfundojë
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
 • 100 gr niseshte gruri
 • 1 mish pule
 • 1 karrota julienne
 • 1 kuq bell piper në julienne
 • 1 Karafil hudhër, i grirë
 • 50 gr copëtuar majdanoz
 • 100 hamit në feta
 • 500ml ujë
 • 200ml verë të bardhë
 • 2 Kube Supë Pule
Udhëzimet
 1. Ju vendosni të gjithë përbërësit, përveç niseshte në një tigan dhe është kryer mbi një ngrohjes mesme, duke shtuar dy kube pule, kjo është baza për të gatuar e mbyllur.
 2. Ju de-kockë e mish pule, lëkura është e majtë poshtë, salar.
 3. Filloni vendosjen e perimeve në krye të pulës deri dhe vendosni feta proshutë, është e mbështjellë me shumë kujdes, sikur të ishte një matambre, është enfilma dhe ata, ferrë në të gjithë mbështjellë.
 4. Kuzhinier të përfundojë në bazë që është bërë në fillim, kur ky merak është hequr.
 5. Në lëng të mbetur është e vendosur koll deri thickened.
 6. I shërbejmë të përfundojë dhe do të lajë me salcë.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.