3 Receta meringues

merengue francis

Në furrë ka lloje të ndryshme tëMeringues, e që në këtë rast unë jam duke shkuar për të nxjerrë në pah 3 më të përdorur.

 

aderezo
merengue francis
Italiane vezë e rrahur
cocina francesa
cocina italiana
Desserts
Italiane vezë e rrahur
Njerëzit 4
Pjesë 1
Ky klasik është shumë i përdorur për të dekoroj ëmbëlsira dhe mousses.
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (3 vota)
Cargando...
Print
koha prep
10 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
10 min
koha prep
10 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
10 min
Përbërësit
 • 3 e qartë
 • 200 g sheqer
 • Ujë
 • Disa pika lëng limoni
Udhëzimet
 1. Në një tigan vend të sheqerit dhe mezi mbulojnë me ujë. Të sjellë zjarr derisa të valë pikë.
 2. Përveç, në një tas, të rrahur vezë bardhë të dëborës dhe shtoni shurup ngadalë në formë teli, ndërsa ende whisking.
 3. Së fundi shtoni disa pika lëng limoni. Përdorin atë për të dekoroj një herë ajo është e ngrohtë.
Shënime
 • Ajo është e një rëndësie të madhe për të dini se italiane vezë e rrahur ka kohëzgjatje maksimale prej 3 ditë në frigorifer.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

aderezo
merengue francis
Italiane vezë e rrahur
cocina francesa
cocina italiana
Desserts
Zviceran vezë e rrahur
Pjesë 4
Kjo vezë e rrahur, për konsistencë, ajo është ideale për dekorimin dhe gatimin au gratin.
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (3 vota)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
 • 3 e qartë
 • 200 g sheqer
Udhëzimet
 1. Në një tenxhere vendosni ujin dhe për të sjellë një ngrohjes moderuar, të hyjë në tenxhere një tas me të bardhë veze dhe sheqer (dush); mix përgatitja me një lugë. Kur kjo të ngrohtë të fillojë të rrahë me përzierës elektrik; rrahë me shpejtësi të lartë, derisa ata formë vezë e rrahur.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/
aderezo
merengue francis
Italiane vezë e rrahur
cocina francesa
cocina italiana
Desserts
Vezë E Rrahur Franceze
Pjesë 4
Kjo vezë e rrahur është e thatë dhe crispy, ajo është duke u gatuar në furrë.
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (3 vota)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
 • 5 e qartë
 • 200 g sheqer
 • 150 g sheqer pluhur
 • 1 lugë niseshte misri
 • 1 çaji krem të tartar
Udhëzimet
 1. Shosh sheqer pluhur, së bashku me niseshte misri, ruaj. Në pjesën, vendoseni në një tas të bardhë veze, shtoni cream of tartar dhe të rrahur me një përzierës elektrik, derisa shkumë.
 2. Të shtoni gradualisht granulated sheqerit dhe të vazhdojë të rrahë me shpejtësi të lartë, derisa ata të marrin konsistenca.
 3. Pastaj, ulja e temperaturës dhe të shtoni sheqer pluhur. Pjekje, temperatura duhet të jetë de100ºC.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/
 


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.